Gegužės 31 d., sekmadienį, 12 val., Šv. Jonų bažnyčia kviečia į koncertą „Saulės sonata“, skirtą kunigo, misionieriaus ir šviesuolio t. Antano Saulaičio SJ atminimui.

Antanas Saulaitis SJ (1939–2025) – kunigas jėzuitas, skautas, misionierius, pedagogas ir vienas ryškiausių Lietuvos dvasinių autoritetų. Tarnavęs lietuvių bendruomenėms Brazilijoje, JAV ir Lietuvoje, jis didžiąją gyvenimo dalį skyrė jaunimo ugdymui, sielovadai ir bendrystės kūrimui. Pastaraisiais metais t. A. Saulaitis tarnavo Šv. Jonų bažnyčios bendruomenėje Vilniuje, o jo palikimas ir šiandien telkia žmones per tikėjimą, kultūrą ir muziką.

Ši muzikinė programa – tai jautrus susitikimas su šviesos, vidinės ramybės ir žmogaus dvasios temomis inicijuotas dviejų kunigo bičiulių: ilgametės kunigo bendražygės vargonininkės Renatos Marcinkutės – Lesieur ir jo sesės-skautės, pianistės Eglės Andrejevaitės.

Prabėgus metams po Antano Saulaičio SJ išėjimo jo buvimas – vis dar labai gyvas. Neatsitiktinai koncerto centre – t. Antano bičiulio, kompozitoriaus, kunigo jėzuito t. Bruno Markaičio SJ kūryba. „Saulės sonata” tai pirmoji B. Markaičio ciklo balsui ir fortepijonui „Sonatos ir fugos” dalis sukurta pagal poeto Kazio Bradūno eiles inspiruotas M. K. Čiurlionio paveikslų.

Koncerte taip pat skambės Fausto Latėno Pasakalija vargonams – dedikuota t. Antanui Saulaičiui SJ ir Ferenco Liszto bei Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūriniai fortepijonui.

Atlikėjai: Renata Marcinkutė-Lesieur, vargonai
Antanas Zakarauskas, tenoras
Eglė Andrejevaitė, fortepijonas