Liepos 18-23 d. vyko XXIII Šv. Jonų bendruomenės stovykla „Esam Dvasioje viena“. Į stovyklą suvažiavo 200 stovyklautojų. Amžiaus amplitudė didelė: buvo besilaukiančios mamos, kūdikėliai, paaugliai, suaugę. Ir senolį turėjome. Vienus pažinojome jau seniai, kiti šią vasarą prisijungė pirmą kartą.

Tai nuostabi savaitė, kai galėjome klausyti įdomių kun. Mindaugų SJ mokymų ir išsiaiškinti paslėptas giliąsias prasmes „Giesmių giesmės“ knygoje. Dėkojom Viešpačiui išgirdę draugų liudijimus, diskutavom rūpimais klausimais „spalvotose šeimose“, dalinomės sava patirtimi ir išmintimi. Sulaukėme ir svečių.
Aktorė, poetė Dalia Morozovaitė dalinosi jautriomis poezijos eilėmis bei liudijo Viešpaties prisilietimus žmonos, mamos, aktorės gyvenime. Psichologė Vaida Platkevičiūtė mokė mus kaip klausytis ir išgirsti, kaip leisti šalia esančiam būti savimi.

Šį kartą savo talentų koncertu pasidalinome su seneliais slaugos namuose „Aderre care“. Vaikai ir tėveliai, pasiėmę savo muzikinius instrumentus ar baleto batelius, ketvirtadienio popietę išskubėjo į misijas – pasidalinti Dievo dovanotais jiems talentais su silpniausiais. Buvo daug aplodismentų, abipusio džiaugsmo, pokalbių prie arbatos.

Vakarais mūsų laukdavo pramoginės programos – protmūšis, kino filmo peržiūra, juoko terapija. Baigiamasis šeštadienio vakaras buvo skirtas „ignaciškam teatrui“, kurio metu kiekviena grupė vaidino skirtingas šeimynines situacijas, apie 5 meilės kalbas.

Kiekvieną dieną drauge švęsdavome šv. Mišias, o ketvirtadienį sulaukėme keturių kunigų jėzuitų ir s. Aistės, kurių dėka galėjome atlikti išpažintis ir turėti asmeninius dvasinius pokalbius.

Dvi poros šventė 10 metų, viena 25 metų, kita 30 metų santuokos sukaktį. Todėl šeštadienio šv. Mišių metu šios poros atnaujino santuokos sakramento įžadus. Taip pat per šias šventines Mišias vienas kūdikis buvo krikštijamas ir vienas mūsų bendruomenės narys priėmė pirmąją Komuniją.

Stovyklos metu nupynėme maskuojantį tinklą Ukrainai, taip išreikšdami savo dėkingumą ir paramą šiai šaliai.

Vaikų vadovai yra šiose stovyklose užaugę mūsų bendruomenės šeimų nariai. Jie rūpinosi visais vaikučiais tuo metu, kai suaugusiems vykdavo užsiėmimai. Vaikai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes. Jie daug sportavo, ėjo į žygius, susitiko su pasakų herojais, atliko rankdarbius, dalyvavo muzikinėse edukacijose.

Stovyklą aplankė Vyskupo Valančiaus draugijos nariai ir dėkojo, apdovanojo, kad Jonų bendruomenės stovykloje nevartojamas alkoholis. Puikus laikas, kai galėjome labiau pažinti vienas kitą ir Viešpatį.

Džiaugsmo tikrai buvo apsčiai.

Už nuotraukas dėkojame Snieguolei Gabalienei